GRUPY W ARCHIDIECEZJI BIAŁOSTOCKIEJ

Nazwa i rok powstania Miejsce i czas spotkań Kapłan opiekun
Lider świecki
WWW
Jan Apostoł
Białystok
1977
Kaplica Sióstr Jezusa Miłosiernego
ul. Poleska 42
15 – 114 Białystok
środa godz. 19.00
Ks. Stanisław Szczepura

Dorota Błaszko

—–
Światło Chrystusa
Białystok
1982
Oratorium św. Jerzego przy par. pw. św. Wojciecha
ul. Warszawska
15 – 080 Białystok
wtorek godz. 18.45
ks. Marek Lipiszko

Marianna Sokół

Światło Chrystusa
Nowy Izrael
Białystok
1983
Kawiarenka przy parafii pw. Św. Rocha
ul. ks. Adama Abramowicza 1
15-872 Białystok
czwartek godz. 19.00
ks. Sławomir Dąbrowski

Urszula Czarniecka

—–
Winnica
Białystok
1993
Parafia pw. Św. Kazimierza Królewicza
ul. Św. Kazimierza 2
15-817 Białystok
wtorek godz. 18.30
ks. Mateusz Wasilewski

Małgorzata Ficner

Winnica
Betlejem
Białystok
1993
Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej
ul. Słonecznikowa 9
15-664 Białystok
czwartek godz. 18.30
ks. Paweł Kamiński

Bożena Czerech

Betlejem
Jezus Dobry Pasterz
Białystok
1994
Sala 24 przy parafii pw. Ducha Św.
ul. Sybiraków 2
15-207 Białystok
poniedziałek godz. 18.30
ks. Kamil Ciulkin

Marta Karpik

Jezus Dobry Pasterz
Wieczernik
Białystok
1997
Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa
ul. Traugutta 25
15-145 Białystok
wtorek godz. 19.00
ks. Tomasz Roszkowski

Lucyna Wysocka

Wieczernik
Jeruzalem Nowe
Wasilków
1998
Parafia pw. NMP Matki Miłosierdzia
ul. Kościuszki 2
16-010 Wasilków
poniedziałek godz. 18.30
ks. Sławomir Kamieński

Henryk Mocarski

Jeruzalem Nowe
Emaus
Białystok
1999
Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli
ul. Św. Andrzeja Boboli 49a
15-649 Białystok
poniedziałek godz. 18.30
ks. Rafał Koptas

Bogumiła Kondzior

Emaus
Nazaret
Juchnowiec
1999
Parafia pw. Św. Trójcy
16-061 Juchnowiec
wtorek godz. 18.30
ks. Andrzej Kondzior

Robert Kusznier

Nazaret
Getsemani
Białystok
2002
Parafia pw. Przemienienia Pańskiego
ul. Barszczańska 1
15-634 Białystok
środa godz. 18.30
ks. Marcin Kuczyński

Maria Szoka

—–
Kana
Białystok
2004
Parafia MB Fatimskiej
ul. Kraszewskiego 15B
15-024 Białystok
wtorek godz. 18.30
ks. Marcin Pierzchało

Elżbieta Janiel

—–
Uczniowie Pana
Białystok
2007
Parafia pw. Wszystkich Świętych
ul. Antoniuk Fabryczny 45
15-762 Białystok
poniedziałek godz. 18.30
ks. Adam Artur Anuszkiewicz

Teodora Sienkiewicz

—–
Nowe Życie
Białystok
2008
Parafia NMP Królowej Rodzin
ul. NMP Królowej Rodzin 6
15-762 Białystok
wtorek godz. 18.30
ks. Cezary Gejdel

Bogdan Reducha

Nowe Życie
Credo
Białystok
2009
Grupa akademicka
Salka nr 12 przy Katedrze
Białystok
wtorek godz. 19.00
drugi wtorek m-ca godz. 18.00 (zapewniona opieka do dzieci)
ks. Radosław Kimsza

Urszula Krysiuk

—–
Źródło
Białystok
2009
Parafia NMP z Guadalupe
ul. Wrocławska 8
15-644 Białystok
środa godz. 18.30
ks. Adam Siegieniewicz

Michał Zakrzewski

—–
Wasilków
2009
Parafia pw. Przemienienia Pańskiego
ul. Kościelna 57
16-010 Wasilków
czwartek godz. 18.30
ks. Andrzej Matel

Weronika Ciulkin

www
Marana tha
Białystok
2010
Parafia pw. św. Anny
ul. Kaczorowskiego
15-301 Białystok
czwartek godz. 18.30
ks. Tadeusz Tyl

Robert Masłowiecki

www
Magnificat Białystok
2010
Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy
ul. Czarnej Hańczy 56
15-161 Białystok
środa godz. 18.30
ks. Leszek Czerech

Ewa Cesnowska

www
Dzieci Boga
Grabówka
2013
Parafia pw. Krzyża Świętego
ul. Białostocka 76
15-522 Grabówka
czwartek godz. 18.30
ks. Andrzej Brzozowski

Danuta Zajkowska

—-
Odnowieni Miłością
Białystok
2013
Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego
ul. Ks. Abp. R. Jałbrzykowskiego 5
15-753 Białystok
wtorek godz. 18.30
ks. Michał Kalinin

Katarzyna Dolistowska

—-
Betania
Księżyno
2014
Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika
ul. Szkolna 5
16-005 Księżyno
poniedziałek godz. 17.30
ks. Mirosław Holeczek

Agnieszka Olendzka

—-
Białystok
2015
Grupa Małżeńska
Salka nr 12 przy Katedrze
Białystok
czwartek godz. 19.00
ks. Krzysztof Maliszewski

Bożena i Adam Szczepanowscy

—-
Uhowo
2015
Parafia pw. św. Wojciecha B.M.
ul. Kościelna 8
Uhowo
18-100 Łapy
poniedziałek godz. 18.30
ks. Krzysztof Herman

Magdalena Olszewska

—-
Sokółka
2017
Parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
ul. Jana Pawła II 5
16-100 Sokółka
poniedziałek godz. 18.30
ks. Bogusław Urban

Robert Kusznier

—-
Dobrzyniewo Kościelne
2017
Parafia pw. Zwiastowania NMP
Dobrzyniewo Kościelne 39
16-002 Dobrzyniewo
wtorek godz. 18.30
ks. Jerzy Kolnier

Danuta Zajkowska

—-

Grupy w Diecezji Drohiczyńskiej

Wspólnota
Rok powstania
Adres
Dzień i godzina spotkania
Kapłan-opiekun
Lider-świecki
Adres strony www
Dobry Pasterz
Bielsk Podlaski
1991
Parafia pw. Narodzenia NMP
ul. Kościelna 4
17 – 100 Bielsk Podlaski
wtorek, godz. 19.00
Ks. Robert Figura
Ewa Koc
—–
Effatha
Hajnówka
1994
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Ks. Ściegiennego 7
17 – 200 Hajnówka
środa godz. 18.30
ks. Krzysztof Dobrogowski
Mariola Teresiak
—–
Emmanuel
Ciechanowiec
2004
Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej
Pl. Ks. Kluka 6
18 – 230 Ciechanowiec
wtorek godz. 19.00
ks. Karol Lipczyński
Henryk Murawski
—–
Węgrów
2010
Parafia pw. św. Antoniego z Padwy i św. Piotra z Alkantary
ul. Kościuszki 27a
07-100 Węgrów
środa przed Eucharystią o godz. 16.00
Teresa Kalinowska —–
Sokołów Podlaski Parafia pw. św. Jana Bosko
ul. Sadowa 2
08-300 Sokołów Podlaski
czwartek
ks. Henryk Woźnowski sdb
Dawid Brzozowski
—–

Koordynatorzy Diecezji Drohiczyńskiej:

ks. Andrzej Witerski
Jadwiga Porzezińska

Piosenka o grupach Odnowy

Wierzą w Boga wszyscy, jednak wśród gonitwy.
Jan Apostoł wzywa, do wspólnej modlitwy.
Ref: Hej hej duchacze ukochane dzieci
niejedna duszyczka Bogu się poleci

A w Oratoryjum, św. Jerzego.
Tam Światło Chrystusa, wielbi Boga swego.
Ref: Hej hej duchacze ukochane dzieci

Zaś Nowy Izrael, w Kawiarni przy Rocha.
Każdego studenta, i staruszka kocha.
Ref: Hej hej duchacze ukochane dzieci

Kazimierz Królewicz to miejsce Winnicy
Tam wsparcia wszelkiego, każdemu użyczy.
Ref: Hej hej duchacze ukochane dzieci

A w czwartek w Jadwidze, wesoła nowina
wspólnota Betlejem, modlić się zaczyna.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Jezus Dobry Pasterz swoje owce pasie
A ich śpiewy słychać na całe Podlasie.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Grupa zaś Wieczernik, z ulicy Traugutta
Przychodź do niej śmiało, przychodź nam zaufaj.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Jeruzalem Nowe, jest też w Wasilkowie
Ta grupa się modli, o miłość i zdrowie.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

A 10 lat temu, Emaus tu powstała
Andrzeju Boboli, za to wielka chwała.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Wspólnota Nazaret, miejscowość Juchnowiec
To miejsce spotkania, samych Bożych owiec.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

By ujrzeć kto nas stworzył, i dokąd zmierzamy,
Ciekawą propozycję z Getsemani, mamy.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Grupa przy Pogodnej, Miriam się nazwała
Całą swą wspólnotę Maryi oddała.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Kana w Białymstoku, pięknie się nazywa.
I co każdy wtorek, Duchem się ożywia
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Grupa Uczniów Pana, Antoniuk Fabryczny
Od Boga przyjmuje, dar charyzmatyczny.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

W każdy poniedziałek, u Królowej Rodzin
Wielkie uwielbienie, pięknie się rozchodzi.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Grupa z Seminarium, przy Warszawskiej leży,
Jest piękna oazą, dla naszej młodzieży.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Najświętsza Panienka, co jest z Guadalupe
Modli się z Odnową, w naszej nowej grupie.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

W Przemienieniu Pańskim, także z Wasilkowa
Zrodziła się grupa, prężna i gotowa.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Za całą Odnowę, Bogu dziękujemy
I we wszystkich grupach, część Mu oddajemy.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci

Dziękujemy wszystkim, dzisiaj za śpiewanie
Życzymy jedności, drodzy chrześcijanie.
Ref; Hej hej duchacze ukochane dzieci